מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

המדריך השלם - איזה רכב משפחתי מומלץ למשפחה צעירה?

מזל טוב- המשפחה התרחבה! אם הפכתם לאחרונה מזוג למשפחה עם ילד\ילדים, כנראה שגם הביע הזמן לקנות רכב קצת יותר מרווח מרכב הסטודנטים החבוט שלכם. בתור משפחה צעירה החיה בעיר, כאשר חושבים על איזה רכב משפחתי כדאי לקנות, צריך לקחת בחשבון מספר שאלות בסיסיות, ולשקול קניה של רכב שהוא לא בהגדרתו משפחתי. למשל : מנוע של 1600 סמ"ק', שהיה מוגדר כמרכיב מרכזי מרכב משפחתי קלאסי בישראל במשך שנים.

השוק של ימינו כולל דגמים משפחתיים במחירים נמוכים יותר, או רכבים 'סופר מיני' מרוויחים יחסית שיכולים לשמש משפחה צעירה. קיימת גם אפשרות לרכוש רכב חדש 0 ק"מ במחיר נמוך בהרבה ממחיר היבואן, דרך אתרים כמו
Carbayאספנו עבורכם את השאלות הרלוונטיות ביותר למשפחה צעירה, שיעזרו לכם להחליט איזה רכב לקנות:

רכב משפחתי? מהם השיקולים לעתיד ואיזה רכב לקנות?

מספר הנוסעים ברכב, גיל הילדים והתכנון לצאצאים נוספים במהרה בימינו אמן, קובעים את סוג הרכב שתזדקקו אלו. למשל, אם אתם מצפים לילד אחד בקרוב ולא מתכננים להחזיק את הרכב להרבה שנים, תוכלו בהחלט להסתפק ברכב מקטגוריית 'סופר מיני', כגון יונדאי i25, רנו קליאו, פורד פיאסטה, וכו'. רכבים אלו, שמחיר היבואן שלהם נע סביב 100 אלף ₪, מוצעים דרך אתרים כמו Carbay בהנחות ענק ממחיר היבואן לרכבי 0 ק"מ. לעומת זאת, אם אתם משפחה צעירה אבל עם שני ילדים ועוד שניים מתוכננים, לא תוכלו להידחק לרכב קטן, ועליכם לחפש אפשרויות אחרות.

כאשר שוקלים קנייה של רכב מקטגוריית 'סופר מיני' למשפחה, כדאי לקחת בחשבון את גודל התא המטען (המשתנה בהרבה מדגם לדגם), על מנת שיהיה לכם מקום לעגלת התינוק ולקניות מהסופר ביחד. חשוב גם למצוא רכב עם מרווח ישיבה נוח במושב האחורי, אשר עומד לאכלס את הילד\ילדים למספר שנים, ולעתים גם הורה דחוק בין הכיסאות ומרגיע תינוקות צורחים.

מהי צריכת הדלק של רכב משפחתי?

ככל שהמנוע של הרכב מיושן יותר וגדול יותר, כך צריכת הדלק שלו תגדל. לכן, כששוקלים איזה רכב משפחתי לקנות, כדאי לזכור כי רכישת רכב שזולל דלק עבור משפחה קטנה, היא החלטה שעשויה לעלות לכם הרבה כסף במהלך השנה. אם רוב הנסיעות הן עם נהג אחד בלבד בדרך לעבודה, אין טעם לבזבז הרבה דלק. לכן, כאשר שוקלים איזה רכב לקנות למשפחה צעירה, חשוב לבחור רככ משפחתי חסכוני בדלק ולמצוא את עמק השווה בין גודל הרכב לבין יעילות בצריכת הדלק. אם יש ביכולתכם להשקיע עוד כמה שקלים, שקלו בחיוב לקנות רכב היברידי, שמציע צריכת דלק נמוכה במיוחד.
קיימים גם דגמי 'משפחתית קטנה', כגון קיה ריו, סוזוקי באלנו ופיאט טיפו, שמציעות מנועים קטנים יותר מ-1,600, לצד מרווח פנימי גדול ותא מטען שווה ערך לדגמים המשפחתיים. דגמים אלו שנחשבים חסכוניים בדלק עולים כמעט 20 אלף ₪ פחות מהמשפחתית הממוצעת, וגם הם נמכרים באתרים כמו Carbay אשר מציע אותם בהנחות ענק ממחיר היבואן.
רכב משפחתי
מה כמות הנסיעות שלכם בשנה? האם יש לכם חנייה?

לא כל אחד מאיתנו נוסע כל יום לעבודה, ולא כל משפחה צעירה גרה במקום בו עושים את כל הסידורים ברכב. עובר משפחות צעירות החיות בעיר, משתמשות בתחבורה ציבורית וההורים לא נוסעים ברכב לעבודה, אין טעם לקנות רכב יקר וגדול מידי שלא ישמש אתכם. אם הנסיעות שלכם הן בעיקר למשפחה בסופי שבוע, חשוב שהרכב יהיה נוח ומרווח, אך צריכת הדלק, למשל, הופכת לגורם קצת פחות משמעותי. אם אתם צריכים לחפש חנייה בקרבת הבית, רכב באורך קטן יהיה הכי יעיל עבורכם, גם אם הדבר מצריך הצטופפות קלה במהלך הנסיעה. כאשר יש שני ילדים שיושבים בשני מושבים במושב האחורי ובכל מקרה תופסים את כולו, אין הרבה משמעות אם הרכב הוא משפחתי וגדול, או 'סופר מיני' מרווח.

איזה רכב משפחתי מומלץ לקנות?

אם אתם נוסעים פעמיים בשנה לטיול גדול וארוך עם כל המשפחה, זה לא אומר שאתם צריכים מיניוואן לכל השנה. תמיד אפשר לשכור רכב מרווח למספר ימים בשנה, שיכלול את התיקים והילדים, אבל לנהוג בשאר הימים ברכב חסכוני ומתאים יותר לגודל המשפחה.

אם כן, כשאתם שוקלים קניית רכב חדש – ענו לעצמכם על השאלות החיוניות האלו, וכך תקבלו מושג טוב יותר באשר לרכב הנכון ביותר עבורכם. חשוב לזכור, ההחלטה איזה רכב לקנות היא ההחלטה הכלכלית השניה בגודלה של משק הבית, וחשוב לשקול אותה ברצינות ולקנות את הדגם המתאים והמשתלם ביותר שמתאים בול למשפחה הצעירה שלכם. תתחדשו!